HİZMET SÖZLEŞMESİ

Domain Sitesi üzerinden hizmet alan müşteriler, bu Hizmet Sözleşmesi dahilindeki esasları kabul etmiş sayılır. Hizmet Sözleşmesi üzerinde yapılacak olan değişiklikler de bu siteden ilan edilir ve değişiklik gerçekleştiği andan itibaren tüm müşteriler için geçerli hale gelir. Domain Sitesi sitesinde duyurulacak olan bu sözleşme, müşterilere yapılmış tebligat yerine geçer. Hizmet Sözleşmesi ile ilgili değişiklikleri takip etme sorumluluğu kullanıcılara aittir.

Domain Sitesi, kendisine yasal mercilerden aksi yönde talep gelmediği sürece, sistemine ulaşan bilgilerin doğruluğunu ve içeriğini kontrol etmemekte ve herhangi bir sansür uygulamamaktadır. Bu nedenden dolayı, kullanıcılar, kendilerine internet kanalı ile ulaşacak bilgilerin doğruluğunu ve uygunluğunu kendileri kontrol etmek durumundadırlar. Kullanıcılar, internet kanalı ile ulaşan bilgilerin içeriğinden ve doğru olmamasından dolayı meydana gelebilecek hiçbir zarardan dolayı Domain Sitesi'u ya da Chy Bilgisayar Bilişim'i sorumlu tutamazlar.

Domain Sitesi, kullanıcılarının kendi yayınladıkları ya da gönderdikleri e-mailleri kontrol veya sansürden geçirmemektedir. Kullanıcılar, Domain Sitesi servisleri kullanımı esnasında gerçekleştirecekleri işlemlerin yasal sonuçlarından dolayı kendileri sorumludur.

GERÇEKLEŞTİRİLMESİ YASAK İŞLEMLER

Aşağıdaki işlemler Domain Sitesi servisleri kullanılarak gerçekleştirilemez. Domain Sitesi, bu işlemleri gerçekleştiren kullanıcılara ait servisleri durdurma, sınırlandırma veya tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.

SPAM GÖNDERİMİ

SPAM, alıcının isteği dışında toplu ve/veya ticari amaç taşıyan mesajların internet yolu ile gönderimidir. SPAM gönderimi, Domain Sitesi'a olan güveni zedelediği gibi, aynı zamanda Domain Sitesi sistemlerinde aşırı yüklenmelere sebep olarak, müşterilere sağlanan servislerde aksamalara neden olabilmektedir. Domain Sitesi'den Web Hosting hizmeti alanlar, herhangi bir yöntemle SPAM gönderimi yapamazlar.

FİKİR ve SANAT ESERLERİNE YÖNELİK SUÇLAR

Kişi ve/veya kurumlara ait copyright, tescilli markalar, servis markaları, ticari sırlar, yazılım korsanlığı ve patent haklarına karşı işlenebilecek ve "Fikir ve Sanat Eserleri Yasası", "Markalar Yasası", "Türk Ticaret Yasası", "Patent Haklarının Korunması Hakkındaki Yasa" kapsamında suç teşkil edecek davranışlar bu kapsamdadır. Ayrıca, kişisel haklara ve özel hayata tecavüz içeren davranışlar.

GENEL AHLAKA ve GELENEKLERE AYKIRI DAVRANIŞ ve YAYINLAR

Domain Sitesi servislerinin, kamu tarafından kabul görmüş genel ahlak ve geleneklere aykırı davranışları gerçekleştirmek için kullanılması ve/veya buna aracı olunması.

SALDIRGAN ve TEHDİTKAR DAVRANIŞLAR

Domain Sitesi servislerinin, 3. şahıs ve/veya kurumlara karşı saldırgan ve tehditkar davranışlar içerecek şekilde kullanımı.

DİĞER BİLGİSAYAR veya AĞLARA YASADIŞI YOLLARLA veya YETKİSİZ ERİŞİM

Başkalarına ait bilgisayar, kullanıcı hesabı veya ağlara yetkisiz veya yasadışı yollarla erişmeye çalışmak ("hacking" veya "hacker" olarak tanımlanan davranışlar) ve sistemlere yasadışı veya yetkisiz şekilde ulaşmayı sağlayacak diğer işlemler ("port scan", "stealth scan" gibi işlemler) için kullanılması.

VİRÜS, KURTÇUK, TRUVA ATI GİBİ ZARAR VERİCİLERİN DAĞITIMI İLE İLGİLİ İŞLEMLER

İnternet virüsleri, kurtçuk, truva atı gönderimi veya "pinging", "flooding", "mailbombing", "denial of service" gibi, diğer kullanıcıların, Domain Sitesi ağını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, servis ve/veya cihazı kullanımlarında aksamaya sebep olacak işlemler.

DEPOLOMA, YEDEKLEME ve GÜVENLİK

Domain Sitesi MÜŞTERİ’nin bütün verilerini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen bünyesinde bulunan verilerde ortaya çıkabilecek hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Veri yedekleme, MÜŞTERİ’nin sorumluluğundadır. MÜŞTERİ her zaman Web Sitesi ve tüm Web Site içeriğine ait dosyaların zarar ve ziyan riskini üstlenmektedir. MÜŞTERİ tamamen Müşteri Şifresinin ve Hesap bilgilerinin gizliliğini korumakla yükümlüdür. MÜŞTERİ, Hesabı veya şifresi kullanılarak Hesabı altından yapılan veya Site ile bağlantılı veya kendisine ait görüntülenen, bağlantılı, Sunucu üzerinde saklanan veya yayınlanan herhangi bir web site içeriğine ait tüm eylemlerden, ihmallerden ve yapılan harcamalardan sorumlu olduğunu kabul etmektedir.

MÜŞTERİ gerekli önemleri almakla sorumludur:

*. Web site içeriğinin herhangi bir kayıp veya zarar görmesini önlemek
*. Web site içeriğinin bağımsız arşiv ve yedek kopyalarını korumak
*. Domain Sitesi sunucularında barındırılan veya yayınlanan tüm web site içeriğinin güvenlik, gizlilik ve bütünlüğünü sağlamak ve iv. Hesap bilgilerinin gizliliğini sağlamak

Domain Sitesi paylaşımlı sunucuları bir arşiv değildir ve Domain Sitesi’nin MÜŞTERİ’ye veya herhangi bir kişiye / kuruma ait web site içeriğinin zarar ve ziyanından sorumlu değildir.

DİĞER YASADIŞI İŞLEMLER

Burada belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki yasalara aykırı ve suç teşkil eden her türlü işlem.

DİĞER İŞLEMLER

Domain Sitesi kullanıcılarına, ticari itibarına ve saygınlığına zarar verecek davranışlar.

Yukarıda belirtildiği üzere, Domain Sitesi servislerinden faydalanan kullanıcılar, gerçekleştirdikleri işlemlerin yasal sonuçlarından kendileri sorumludurlar.

Domain Sitesi, haberdar olduğu zararlı işlemlerle ilgili bilgi silme, web sitesinin yayınını durdurma, zararlı yayınları bloke edecek uygulamalar kullanma, internet erişimini engelleme gibi önlemleri alma hakkını saklı tutmaktadır.

Domain Sitesi, web sitelerindeki ve internet üzerinden iletilen bilgilerin gizliliğine önem vermektedir. Ancak, genel yapısı itibarı ile, internet üzerinden iletilen bilgilerin güvenlik seviyesi normal posta, faks veya sesli telefon görüşmelerinden daha fazla veya eksik değildir. Bu sebeple, Domain Sitesi, kullanıcılarının internet üzerinden gönderdikleri ve/veya yayınladıkları bilgilerin mutlak güvenlik seviyesine sahip olmadığının bilinci ile davranmalarını tavsiye etmektedir. Kullanıcılar, aksi belirtilen durumlar hariç olmak kaydı ile sistem ve bilgi güvenliklerinden kendileri sorumludurlar ve Domain Sitesi'u, kendi servislerinin kullanımı esnasında bilgi güvenliğinin sağlanamamasından dolayı sorumlu tutamazlar.

Domain Sitesi servislerinin kullanıcılara satışı ve teslimi esnasında, servis özellikleri ile ilgili bilgiler açık şekilde bildirilmektedir. Kullanıcılar, satış esnasında belirtilmeyen özelliklerin ilgili servis kapsamında yer almamasından dolayı Domain Sitesi'dan hak veya zarar tazmini talebinde bulunamazlar.

Hizmet Sözleşmesini ihlal edici davranışlarda bulunan kullanıcılar, Domain Sitesi'nun alacağı tedbilerle ilgili olarak bir hak veya zarar tazmini talebinde bulunamazlar.
DOMAIN SÖZLEŞMESİ
Domain Sitesi, tüm alan adları ile ilgili en üst seviye kuruluş olan ICANN sözleşmesini esas alır, müşterilerine bu sözleşme kapsamında hizmet verdiğini beyan eder. Domain Sitesi ayrıca, genel tescile açık gTLD ve ccTLD alan adları ile ilgili OpenSRS, TR uzantılı alan adlarında da Nic.TR'nin domain sözleşmesini esas alır.

ICANN Domain Sözleşmesi:
http://www.icann.org/en/registrars/registrant-rights-responsibilities-en.htm

OpenSRS Domain Sözleşmesi:
http://www.opensrs.com/docs/contracts/exhibita.htm

Nic.TR Domain Sözleşmesi:
https://www.nic.tr/forms/politikalar.pdf?PHPSESSID=1379948493178210160111197884

ÜCRETLER,ÖDEME VE İADE

Domain Sitesi vermiş olduğu hizmetlerin bedellerini web sayfasında açıklamakla birlikte, yapılan satış işlemi karşılığında sözleşme anında yazılı doküman halinde ya da müşterilerin isteği üzerine e-posta yolu ile bildirmektedir.

Site üzerinden hizmet yada hizmetler sipariş edildiğinde satın alacağınız hizmetler için bildirilen tüm fiyat ve ücretleri ödemeyi kabul etmiş olursunuz. Kull

anacağınız hizmet ya da hizmetler Hizmet şartları sona ermeden önce askıya alınmış, sonlandırılmış ya da devredilmiş olsa dahi aksi belirtilmediği sürece ödeyeceğiniz hiçbir ücret ya da bedel geri iade edilmez.

Domain Sitesi fiyat ve ücretler üzerinde dilediği zaman değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yapılması muhtemel değişiklik ya da düzenlemeler Web Sitesinde çevrim içi olarak ilan edilecek ve müşterilerine ayrıca ek bildirimde bulunmaksızın ilan akabinde yürürlüğe girecektir.

Sipariş üzerindeki Ödeme Metodu, Hesapta aktif herhangi bir hizmet olduğu sürece geçerli tutulmalıdır.

Domain Sitesi’dan aldığınız hosting paketleri ve web sitesinde açıklaması yapılan bazı Hizmetler için hizmetin alım tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iptal talebinde bulunabilirsiniz. Hizmet iptal talebinize ilişkin iade süresi beş (5) işgünü ile tam bir faturalama dönemi arasında değişebilir.

İadelere ilişkin ödemeler; ilişkili sipariş sırasında belirttiğiniz ödeme metodu ile aynı kanal üzerinden veya talebiniz üzerine Bakiye hesabınıza ilgili tutarın yüklenmesi şeklinde yapılabilir.

Domain Sitesi bazı hizmetlerini birleştirerek paket ürün, kampanyalı ürün olarak sunabilir. Kampanyalı paket içerisinde ek “Alan adı Kayıt” hizmetinin sunulması durumunda, hizmet iade işleminde paket içerisinde sunulan alan adı kayıt hizmet bedeli iade tutarına dahil değildir.

Ürüne özel anlaşmada yasaklanmış olduğu durumlar hariç, Hizmetler için yapacağınız ödemelerinizi geçerli bir kredi kartı, Mobil Ödeme, Banka havalesi/EFT ya da PayPal yolu ile yapabilirsiniz. ("bunların her biri birer "Ödeme Metodudur").

Sözleşmenin herhangi bir nedenle sona ermesi halinde MÜŞTERİ’ye ait Domain Sitesi sunucularında bulunan hizmet ya da hizmetlere ait bütün kayıtlar silinecektir.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın: 0 850 480 5301